تلفن
تلفن
09121642819
آدرس
آدرس
کرج  دولت آباد  مزرعه آموزشی پژوهشی پردیس دانشگاه تهران (جهاد دانشگاهی)
ساعات کار
ساعات کار
کل ایام هفته 7 الی 18
سیب گلاب کهنز
هال سیب گلاب کهنز

عطر و بوی خاصی دارد و آبدار است . د یررس بوده ودر اواخر تابستان قابل برداشت است وبعد از 3 تا 4 سالگی به بار می رود .

سیب گلاب خراسان یا سیب گلاب کهنز عطرو بوی خاص خود را دارد و رنگ آن سرخ و سفید و کمی هم به سبز می زند آبدار و شیرین است . 14 روز زمان گلدهی آن طول می کشد یعنی از7 اردیبهشت تا 25 اردیبهشت ماه زمان گلدهی آن است .این رقم سیب جزو ارقام زودرس بوده ودر اوایل تابستان قابل برداشت است . سیب گلاب خراسان عمر انبار داری کمی دارد و باید زود به بازار عرضه شود و به صورت تازه خوری مصرف شود . اندازه آن نسبتا کوچک است و گوشت آن سفید تا کمی مایل به کرم رنگ است . این رقم به کنه حساس می باشد و 85 تا95 روز طول می کشد تا میوه قابل برداشت باشد . سیب گلاب کهنز بعد از 3 یا 4 سالگی به بار می رود .          
 شرایط اقلیمی و ارقام  درخت سیب :                                                                                                                      

سیب یکی از درختان مناطق معتدل سرد است که تنوع بالا و سازگاری آب و هوایی دارد که بعضی از ارقام آن زود رس و بعضی دیررس هستند . عمر اقتصادی درخت سیب 40 تا 50 سالمی باشد بنابراین کاشت درختان سیب در سال های بعد از نظر اقتصادی خیلی مقرون به صرفه است . سیب سرمای منفی 35 تا منفی 40 درجه را می توا ند تحمل کند بنابراین مناطقی که تابستان گرم دارد برای پرورش سیب مناسب نیست . درخت سیب در عرض جغرافیایی 36 تا 37 درجه شمالی و در ارتفاعات 800 تا 2000 متری ایده آ ل ترین میوه را با بهترین کیفیت خواهد داشت .

آبیاری درختان سیب :                                                                                                                                                

نیاز آبی درختان در شرایط مختلف تفاوت دارد و می تواند تحت تاثیر چند عامل قرار بگیرد از جمله نوع خاک – شرایط اب – نوع کاشت و رقم سیب

به طور کلی می توان گفت 600 تا 1000 میلی لیتر بارند گی در سال برای رشد آن کافی است .

نکته ای که باید در آ بیاری سیب مورد توجه قرارگیرد این است که در هنگام رشد رویشی گیاه چون رشد ش زیاد است مراقب باشید که آبیاری بیشتر از نیاز مصرف درخت نباشد در این حالت کاهش آ بیاری منجر به تولید جوانه های بهتر می شود . این موضوع در هنگام رسیدن میوه نیز مطرح است آبیاری زیاد در این زمان باعث کاهش کیفیت میوه می گردد .

قبل از شکوفه دهی – 20 روز بعد از پایان گلدهیو پایان ریزشمیوه این سه مرحله از مرحله های ضروری برای آبیاری درخت سیب می باشد . آ بیاری درختنا ن سیب به روش های مختلفی صورت می گیرد که عبارتند از : کرتی یا غرقابی – طشتکی – نشتی – بارانی – قطره ای

خاک  :                                                                                                                                              

درخت سیب برای رشد خود معمولا به تمامی خاکها قانع می باشد اما خاک هایی با بافت سبک ومتوسط برای رشدش بهتر است . درخت سیب نسبت به دیگر درختان مناطق سردسیر به خاک رطوبت دار کمی مقاومت بیشتری دارد که این مقا ومت هم با توجه به رقم متفاوت است . بهترین خاک برای رشد سیب خاک لومی – شنی با زهکش مناسب است .

تکثیر  درخت سیب :                                                                                                                                        

روش های معمول ورایجازدیاد سیباز طریق بذر و پیوند است . در پا یه های رویشیابتدا پایه را از خوابانیدن تکثیر می دهند و سپس در محل خزانه گیری و پیوند انجام می شود که معمولی ترین پیوند استفاده از پیوند شکمی است .  

هرس درختان سیب :                                                                                                                              

در کشاورزی هرس به معنای از بین بردن شاخه های اضافی- خشک شده - آفت زده و پخش کردن شاخه ها در فاصله های مناسب جهت ایجاد تعادل بین اندام هایی هوایی و زمینی است . هر چه درخت در شرایط مناسبتری در برابر تابش آفتاب قرار گیرد می تواند مواد غذایی بیشتری را از خاک جذب کند .

وقتی که درخت جوان است از هرس شدید آن پرهیز کنید چون باعث افت رشد درخت و تاخیر در باردهی خواهد شد . در درختان جوان به حذف شاخه های نابجا و شکسته و خشک شده اکتفا کنید .اما درختان بالغ سالانه نیاز به هرس دارند .

آفات و بیماریهای سیب :                                                                                                                        

کرم سیب – شپشک واوی – کنه تار عنکوبتی – شته لیسه از آفات سیب هستند .کرم سیب از مهم ترین آفات سیب است که یک حشره کامل است و میزبا ن اصلی آن درخت سیب و گلابی است . این حشره از دانه سیب تغذیه میکند به همین خاطر از طریق سوراخ کردن پوست سیب دالان هایی به طرف دانه درست می کند .

                                                                                         روش ها ی مبارزه با این آ فات عبارتند از : شخم زدن - هرس کردن - از بین یردن میوه آلوده و از بین بردن علف های هرز

در مبارزه شیمیایی از سموم زونون – گززارنیتون – دیازینون- استفاده می شود . استفاده ا این سموم طبق پیش آ گاهی های منطقه صورت می گیرد .

شانکر و سفیدک سطحی از بیماریهای سیب هستند که سفیدک سطحی خیلی رایج استبه طوری که هر جا سیب کاشته شده شده باشد این بیماری هم بو جود می ایددر این حالت برگهای جوان دچار پیچیدگی شدهو نهایتا خشک می شود و روی شاخه ها به رنگ سفید در می آیندبرای مبارزه با این بیماری : 1) استفاده ا ارقام مقاوم 2) استفاده از قارچ کشهای گوگرد – کاراتان 3) هرس شاخه ها و سر شاخه ها

قارچ کشها را باید به ترتیب زمانی مورد استفاده قرار داد که این مراحل به ترتیب عبارتند از : 1) هنگام تورم جوانه ها 2) بعد ار ریزش گلبرگها 3) و آخرین مرحله بستگی به شرایط جوی دارد .